Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elisha Cuthbert..:) ŽIVOTOPIS

Elisha s celým jménem Elisha Ann Cuthbert se narodila 30. listopadu 1982 v kanadském Calgary v provincii Alberta rodičům Patricii a Kevinovi Cuthbertovým. Později se narodili mladší sourozenci Jonathan a Lee-Ann. Když byla malá bála se mimozemšťanů a prý se nerada dívala na oblohu v obavách, aby ji něco neuneslo.lékala. Ještě, když je malá, stěhuje se Elisha do Vancouveru, kde také tráví takřka celé dětství. Zhruba v šesti letech tady začíná s modelingem pro dětské katalogy. Úspěch pak mají její chodidla, takže dělá modeling chodidel. Odtud vede cesta k herectví. Když jí je jedenáct, začíná si pomalu uvědomovat, čím by chtěla být. Ačkoli si vzpomíná, že odjakživa chtěla hrát, dostává se sem náhodně, když jeden z přátel její rodiny navrhnul matce, aby ji vzala na konkurz. Mnoho fandů si myslí, že herecká dráha začíná Populární mechanikou pro děti v roce 1997. Omyl! Ano, tento pořad byl opravdu jejím velkým startem do světa televize, ale není pravda, že se jednoho dne rozhodla jít natáčet a bylo to. Na druhou stranu zase ovšem neprošla žádnými zvláštními kurzy. "Myslím, že dělání filmů je kurzem samo o sobě," tvrdí. Dnes říká: "Nemyslím, že teď potřebuju nějaké hodiny herectví. Jsem v období, kdy jsem s prací i sama se sebou spokojená. Jenom se to zlepšuje. Každým filmem se něco učím. To, co dělám je dostačující. Když se podívám zpátky na první film, co jsem točila, byla jsem děsná a pokud se podívám na ten poslední, vidím, že jsou tady ještě pořád věci, na kterých musím dělat. Pro mě je herectví stálá práce." Nejprve se příležitostně objevuje v seriálu Bojíte se tmy společnosti Nickelodeon. Teprve po určitých zkušenostech přichází nabídka k zábavně-vzdělávacímu pořadu Populární mechanika pro děti. V té době říká její matka Patricia, že ačkoliv Elisha miluje svou práci, nepočítá v budoucnu s kariérou herečky, protože si je vědoma toho, jak těžké to může být. Úspěchy a řady cen pro Populární mechaniku ukazují světu, co Elisha umí a dostává role v několika filmech. Jsou to například Maximální turbulence, Kouzelný výtah, Komu zůstane dům a další.
Maturitní foto z roku 2000

Datum narození: 30.11 1982

Místo narození: Calgary, Alberta, Canada

Znamení: Střelecoto období je dosti vyčerpávající, zvláště pak ve vztahu k jejímu studiu na Střední škole v Montrealu. Má ale rodiče, jež jsou vždy s ní a učitelé jí pomáhají celou dobu se studiem. Většinou se snaží vzdělávat i během natáčení filmů a věnovat se škole, jak jen to je možné, ale jak říká, chyběla ve škole asi pět set hodin během posledních dvou let. I tak se ovšem učí dobře. V Kanadě je to pro její kariéru výhoda, v USA už na tom tolik nezáleží. Hodně herců, kteří začínají v byznysu už od mládí pociťuje, že promeškali hodně ze svého dětství a dospívání, ale Elisha ne. "Bylo to těžké," vzpomíná. "Chybělo mi pár věcí, ale nakonec jsem si to vždy vynahradila. A nemyslím si, že bych to chtěla jinak. Měla jsem to tak nějak ráda: pracovat a chodit zároveň do školy."V šestnácti letech je na výrazném životním zlomu, na pokraji slávy a těsně před maturitou. Je překvapena svým úspěchem. Fanoušci už dávno vytváří četná neoficiální internetová místa, která se týkají právě jí.V létě roku 2000 při návštěvě známého montrealského Just For Laughs International Comedy Festivalu, se Elisha setkává s několika významnými představiteli amerických filmových studií, což ji vede k podepsání smlouvy se společností Fox Network. To je výzva a stejně jako další herci, kteří se snaží prosadit, se i ona stěhuje v lednu 2001 do Los Angeles. Přátelé a rodina zůstávají v Montrealu. "Je to změna, chybí mi mamka, táta…, pes, bratr a sestra. Ale to, co dělám, mám tak ráda, že mi to stojí za to a navíc se našim líbí Hollywood a práce herců, je to skvělé! Stalo se to pro mě trochu víc vzrušující a nové… přirůstá mi to k srdci a využívám to nebo se o to alespoň snažím."

Cena Gemini za film Lucky GirlNa druhou stranu je však Elisha ráda, že může být zpět v Kanadě při natáčení filmu Lucky Girl. To je dalším přínosem, protože za něj získává cenu Gemini. Říká, že si byla vždy jistá že se nakonec prosadí. Až doposud měla svojí práci v Kanadě, ale uznává, že americký zábavní trh je úchvatný. "Lepší podmínky jsou bohužel ve Státech. Až sem přijdete, tak poznáte rozdíl, všechno je o dost větší." Je rozhodnutá, že když se nic neobjeví, vrátí se, ale na poslední chvíli dostává roli ve skvělém dramatickém seriálu 24. Teď si uvědomuje, že její úspěchy jsou zásluhou pečlivé práce na střední škole a toho, co si ubrala ze svého mládí. Seriál sklízí řadu úspěchů a ocenění a točí se několik jeho řad. To otvírá dráhu k dalším nabídkám. Po boku několika zvučných jmen hraje v komedii Mládí v trapu, další rolí je Sexbomba od vedle, Dům voskových figurín a slušným počinem je i film Láska nebeská, kde účinkují takové osobností jako Hugh Grant nebo Denise Richards. Když si uvědomíme, že jí je tou dobou teprve jednadvacet let, můžeme směle prohlásit, že začátek kariéry je to více než povedený.

Elisha Cutherth Photečky..:)

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

ZpětElisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

Elisha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nevim

(Coti je po tom, 14. 2. 2007 8:36)

docela trany