Jdi na obsah Jdi na menu
 


Johnny Depp.....Piráti z Karibiku...Jack Sparrow

ŽIVOTOPIS

Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s
Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy
Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení
Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec
River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka
Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem
Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor’s Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera
Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor’s Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly(2001), který se dočká také dvou pokračování (2006 a 2007).

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou
John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Johny

Johny

Johny

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nic mi do toho neni ale...

(sisi, 10. 3. 2007 7:34)

tvoje stranky jsou v zastave ze se m i nezobrazil ani jeden obrázek?????

uz by ste mohli

(pepa, 23. 2. 2007 15:34)

prestat s tym kopirovanim jeho zivotopisu :)

uz by ste mohli

(pepa, 23. 2. 2007 15:34)

prestat s tym kopirovanim jeho zivotopisu :)

herc

(gagánek, 24. 1. 2007 16:44)

je to nejlepší herec kterého znam!!

Johny

(kiki, 17. 1. 2007 14:37)

Moc se mi líbí tato stránka,hlavně Johny!!!

johník

(sissi, 28. 11. 2006 13:15)

mám ráda johnnyho.není hezkej

johnny depp

(kateřina, 23. 10. 2006 17:41)

moc semy lýbíjohnny depp a jack sparrow je také super už se těším na piráti z karibiku3

nazdar

(Bačuska, 4. 10. 2006 19:51)

Nazdar Anet o to je vtoje jo tak to je vostry že já jsem myslela že je to nekoho a pak koukám klara a piše ti anet tak to je vostry musil ..Udleej mi pls tu bačusku dikec bye

Jako Jack Sparow

(Petra to už neřeknu?!?!?!, 14. 9. 2006 14:31)

Jsi k sežrání!!! a jsi hrozně sexy

Majitelka Blogu

(A.n.e.t.h.k.a, 3. 9. 2006 11:04)

Johnny je supéér človíšek a je hrozně otomilej!Hrozně moc se mi líbí...*IN LOVE*Johnny Depp:-*

LOVEE

(Sisííí, 24. 8. 2006 12:05)

I LOVE JOHNNY ♥♥♥♥