Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renée Zellweger.......:) (Britget Jones's)

Životopis

Renée Zellweger

Herečka

Datum narození: 25.04.1969 Místo narození: Katy, Texas, USA
Znamení: Býk

Renee Zellweger je dcerou švýcarského inženýra a norské ošetřovatelky. Při studiu na University of Texas v Austinu se dostala k herectví, které se pro ni nakonec stalo prioritou. Nejprve si zahrála v několika reklamách a v menších filmových rolích. První výraznější roli získala ve filmu Bolestná realita "Reality Bites" (1993), kde si hlavní roli zahrála Winona Ryderová.

Následovala další významná a úspěšná role v thrilleru Láska a pětačtyřicítka "Love and a .45" (1994). Film měl svoji premiéru na nesoutěžním mezinárodního filmového festivalu v Torontu, kde se setkal s příznivým ohlasem. Renée byla za svůj výkon nominována na Independent Spirit Award (Cena nezávislého ducha), nejvyšší možné ocenění americké nezávislé scény. Po úspěchu tohoto filmu se přestěhovala do Los Angeles, aby se tam mohla více věnovat práci herečky.

Renée si v začátcích filmové kariéry zahrála hlavní roli v hororu Masakr v Texasu "The Return of the Texas Chainsaw Massacre" (1994). Další cenu za ženský herecký výkon Independent Spirit Award získala na MFF v Mar del Plata za roli v dramatu Celý širý svět "The Whole Wide World" (1996). Stejný rok přichází velký zlom v její kariéře, když se objevila po boku
Toma Cruise ve filmu "Jerry Maguire" (1996). Díky finančnímu úspěchu a pozitivní filmové kritice se z ní stala jedna z nejnovějších žhavých Hollywoodských hvězd.

Své úspěchy potvrdila v nezávislém kriminálním dramatu Lhář "Deceiver" (1997). Film se stal úspěšným a na Mezinárodním festivalu kriminálních filmů ve francouzském Cognacu získal Zvláštní cenu poroty a na MFF ve Stockholmu cenu za scénář a kameru. Dalším nezávislým filmem bylo drama Dražší než rubíny "A Price Above Rubies" (1998).

Filmovou dceru Ellen ztvárnila herečce Meryl Streepové v dalším dramatu Jediná správná věc "One True Thing" (1998). To, že Renée dokáže dobře hrát i v komediích předvedla ve dvou snímcích Ženich na útěku "The Bachelor" (1999) s Chrisem O Donnellem a
Já, mé druhé já a Irena "Me, Myself & Irene" (2000) s Jimem Carreyem.

Za roli v černé komedii Sestřička Betty "Nurse Betty", kde si zahrála s
Morganem Freemanem a Chrisem Rockem získala ocenění Zlatý glóbus. Betty se stane svědkem vraždy svého manžela a utrpí těžký šok. V amnézii si představuje, že hrdina dr. David Ravell ze seriálu z lékařského prostředí býval jejím snoubencem a vydává se za ním do Los Angeles.

Své postavení nové Hollywoodské celebrity potvrzuje v roli kvůli níž musela ztloustnout ve filmu
Deník Bridget Jonesové "Bridget Jones's Diary" (2001), v němž si zahrála spolu s Hughem Grantem. S Michelle Pfeifferovou si zahrála v dramatu Bílý oleandr "White Oleander" (2002).

Druhé ocenění Zlatý glóbus a cenu SAG získává za roli ve veleúspěšném muzikálu "
Chicago" (2002), který získal 6 Oscarů. V muzikálu se objeví po boku hvězd jako je Catherine Zeta-Jonesová a Richard Gere.

V roce 2003 získala Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za film Anthonyho Minghelly
Návrat do Cold Mountain. Do své nejslavnější role se vrátila roku 2004 v druhém pokračování filmu Deník Bridget Jonesové s názvem Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. S Ewanem McGregorem si zahrála v komedii Kašlu na Lásku (2003), jejiž příběh spadá do období 50. a 60. let a svůj hlas propůjčila jedné z postav animovaného filmu Příběh žraloka.

Renée Zellweger se objevila v roli oddané manželky James J. Braddocka (
Russell Crowe), boxera, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu ve filmu režiséra Rona Howarda, Těžká váha (2005).

Bridget Jonesová

Deník Bridget Jonesový

Fotky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář